Aktuality

Chytrá krajina v dokumentu České televize

Projekt Chytrá krajina je promyšlený funkční systém, který vzájemně propojuje prvky zajišťující ochranu půdy, hospodaření s vodou a podporu živých organismů. Jak může vypadat krajina budoucnosti? Jak propojit vodu, půdu, biodiverzitu a senzory a k čemu to bude dobré? Více v reportáži České televize:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/422235100161014/

Velké země už změnu neubrzdí. Z maléru lidstvo vytáhne jen vědecký pokrok

Rozhovor zejména  o klimatických změnách s rektorem ČZU a hlavním koordinátorem Centra pro vodu, půdu a krajinu Petrem Skleničkou přináší Deník.
https://www.denik.cz/udrzitelnost-a-my/rozhovor-rektor-czu-petr-sklenicka-2022121.html

Extrémní sucha i časté povodně, přežije česká krajina rok 2050? Na otázky Martina Veselovského odpovídal rektor ČZU prof. Petr Sklenička

Přežije česká krajina rok 2050? Odolá extrémnímu suchu i častým povodním? Na to se snaží odpovědět vědci z České zemědělské univerzity v Praze projektem Chytrá krajina. 

Pilotní lokalitu Chytré krajiny navštívili experti z Volcani centre (Izrael)

Delegace devíti izraelsých expertů na problematiku zavlažování, půdy a environmentálních studií z prestižního zemědělského výzkumného institutu Volcani Research Center navštívila Prahu. Tým vedený dr. Shmuelem Assoulinem přijel na pozvání prof. Petra Skleničky, rektora České zemědělské univerzity v Praze.