Chytrá krajina odolá suchu i povodním. Bude zajímat každého zemědělce, říká rektor ČZU Petr Sklenička

Česká zemědělská univerzita vytváří poblíž Lán na Rakovnicku na zhruba pětisethektarovém území tzv. chytrou krajinu, která zvládne změny klimatu a její půda odolá suchu i povodním.

Pilotní projekt by měl být vzorem i pro jiná místa v Česku a Evropě. V rozhovoru pro Aktuálně.cz rektor univerzity Petr Sklenička popisuje všechna řešení, která se stihla zrealizovat za dva roky, co pilotní projekt běží, včetně principu jeho fungování.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/chytra-krajina-odola-suchu-i-povodnim-bude-zajimat-kazdeho-z/r~e7ffe3be2dab11eb80e60cc47ab5f122/

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.