Extrémní sucha i časté povodně, přežije česká krajina rok 2050? Na otázky Martina Veselovského odpovídal rektor ČZU prof. Petr Sklenička

Přežije česká krajina rok 2050? Odolá extrémnímu suchu i častým povodním? Na to se snaží odpovědět vědci z České zemědělské univerzity v Praze projektem Chytrá krajina. S podporou MONETA Money Bank hledají systémová řešení adaptace krajiny na klimatickou změnu v experimentální lokalitě Amálie. „Musíme dát krajinu zpátky do pořádku. Pokud se chceme ubránit klimatické změně, musíme najít řešení,” říká rektor ČZU Petr Sklenička o moderních postupech, které se týkají především hospodaření s vodou. Můžou nás takové projekty zachránit?

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.