Nové tůně na Amálii jsou naplněny vodou

Sněžení z předminulého týdne a následné tání tohoto sněhu v týdnu minulém přineslo dostatek vody na naplnění našich dvou nových vodních nádrží v povodí Karlova luhu.

Objem takto zadržené vody přesahuje v součtu 130 metrů krychlových, které by jinak z území nadobro odtekly. Voda muže být využita být jako zdroj pro závlahy, k napájení zvířat, zpomalením odtoku vody během přívalových dešťů může přispět k zabránění souvisejících škod a během teplých měsíců bude přirozeně ochlazovat mikroklima v okolí a sníží tak nadměrný odpar vláhy z půdy do atmosféry. Tůně tak dokonale plní svůj účel.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.