Obnova liniové zeleně na Amálii

Podél vyčištěného odvodňovacího příkopu v severní části Amálie v povodí Karlova luhu, a také podél jedné z polních cest, jsme na podzim 2020 vysázením stovky nových sazenic dubů letních ve spolupráci s AOPK založili dvě nové aleje.  

V roce 2021 jsme se zaměřili na rekonstrukce stávajících alejí. V prvé řadě jsme ošetřili staré stromy a následně do proluk dosadili vysokokmenné sazenice planých odrůd ovocných stromů – jabloní, hrušní, třešní a ořešáků, z méně tradičních dřevin pak morušovník bílý, jeřáb břek a jeřáb obecný.   Veškerá výsadba musela být ošetřena proti okusu v lokalitě velmi hojné zvěře.  

Výsadba a péče o zeleň je financována z projektu OPŽP – CZ.05.4.27/0.0/0.0/20_140/0013394 Doplnění vegetačních prvků do krajiny na území Amálie. 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.