Sucho se mění. Je kratší, zato intenzivnější, zjistil výzkum vedený českou univerzitou

Období sucha jsou od začátku 20. století v Evropě kratší, ale intenzivnější. Vyšší teploty v daných obdobích způsobují větší ztráty vody z půdy. Výrazně negativně tak působí na rostliny a poškozují zemědělství. Mezinárodní vědecký tým vedený Českou zemědělskou univerzitou (ČZU) v Praze své výsledky publikoval v prestižním časopise Science Advances.

Více zde: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/sucho-se-meni-je-kratsi-zato-intenzivnejsi-zjistil-vyzkum-vedeny-ceskou-univerzitou-40349977